A+ R A-

آقای رئیس جمهور! عدم توجه به وام ازدواج جوانان، مدیونیت روز قیامت را در پی دارد

آقای رئیس جمهور! عدم توجه به وام ازدواج جوانان، مدیونیت روز قیامت را در پی دارد*وام ازدواج:

دکتر قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: وام ازدواج جوانان باید جدی گرفته شود و کوتاهی وزیر اقتصاد و بانکهای عامل در این باره مدیونیت روز قیامت را در پی خواهد داشت.

*سربازان گمنام:

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هفته تجلیل از سربازان گمنام است ما وزارت اطلاعات قوی مستحکم، حساس به منافع نظام و مردم شریف و نگران کننده دشمنان را می‌خواهیم.

*ورزش:

همچنین برای دلاور مردان عرصه ورزش بویژه والیبال و فوتبال، در احیای غرور ملی و اهتزاز پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی توأم با اخلاق مداری و مروت انسانی و اسلامی آرزوی توفیق داریم.

*راه آهن گرگان - بجنورد - مشهد:

وی تصریح کرد: از جانب نمایندگان 5 استان به وزیر راه وشهرسازی در خصوص راه آهن گرگان، بجنورد و مشهد هشدار می‌دهیم.

*دغدغه راه ها:

توجه عملی وزیر راه و شهرسازی به تکمیل جاده بجنورد، آشخانه و جنگل گلستان، راه روستایی قزل قلعه تا کهنه جلگه در شهرستان مانه و سملقان، تکمیل راه اینچه علیا، اینچه سفلی، أمند دالق تپه، تاجیک و تازیاب، راه دربند و میانزو تا تازه قلعه، ایوب به گیفان، قلعه محمدی حسن آباد، یزدان آباد در شهرستان بجنورد را یادآور می شویم.

همچنین در خصوص احداث راه روستایی پاکتل، کلاته سهراب، کی کی، راه روستایی راستاقان به تکله قوز، قره باطر، پرسه سو به کلاته ابریشم و کلاته بهار، راه اصلی بخش جرگلان و نیز راه روستایی پیربز، پسیندره، قتلیش تذکر می دهم.

*بیمارستان آشخانه:

لازم به ذکر است موعد تحویل بیمارستان آشخانه هم به پایان رسیده است.

*تقسیمات کشوری:

 ایشان ادامه داد از سویی دیگر از وزیر محترم کشور تقاضا دارم که دقت لازم در عادلانه بودن و قانونمند بودن تقسیمات کشوری و نیز توجه جدی به خواست مردم چناران و گریوان در خصوص ارتقاء آنها مدنظر قرار گیرد.

*مسأله مرزنشینان:

جعفری تصریح کرد: همچنین توجه به راههای مرزی و تقویت عملی مرزنشینان در خراسان شمالی را خواستارم

*سند تحول بنیادین آموزش و پرورش:

به وزیر آموزش و پرورش در ارائه نقشه اجرایی تحقق بخشی به سند تحول بنیادی و به کارگیری همه توان مردم و نظام را تذکر می دهم.

*بیمه طلائی فرهنگیان:

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در خصوص اجرای تبصره ماده 17 مربوط به نیروهای خرید خدمت و رفع نگرانی فرهنگیان در خصوص بیمه آتیه به وزیر آموزش و پرورش تذکر می‌دهم.

*بیمه کشاورزی:

وی ادامه داد به وزیر محترم جهاد کشاورزی تذکر می دهم فکر اساسی برای بیمه های کشاورزی کنند.

*منابع طبیعی:

همچنین در خصوص ارائه لایحه جامع منابع طبیعی با توجه به مشکلات فراوانی که روستائیان عزیز از یک سو با آن درگیرند و خطرات زیست محیطی از سوی دیگر خودنمایی می کند، تسریع نمایند.

*افزایش قیمت تضمینی محصولات کشاورزی:

نسبت به افزایش منطقی و تشویق کننده قیمت تضمینی محصولات کشاورزی بویژه گندم، برنج و پنبه توجه داشته باشند.

ایشان یادآور شدند سپاس و تشکر دارم از مراجع عظام و علمای اهل سنت عراق در فراخوانی مؤمنان و مسلمانان به جهاد دفاعی در مقابل وهابیون متحجر موسوم به داعش، این مزدوران استکبار و مرتجعان بی غیرت و دنیا زده و از خدا بریده.

*شهرک صنعتی گرمه و آلومینای جاجرم:

ایشان به وزیر محترم صنعت،، معدن و تجارت در خصوص تکمیل شهرک صنعتی شهرستان گرمه، توجه جدی برای تکمیل شمش آلومینای جاجرم نیز تذکر دادند.

*تدبیر مسأله خشک سالی و کم آبی:

ایشان ادامه داد به وزیر محترم نیرو در خصوص توجه به خشکسالی و تدبیر لازم جهت تأمین آب شرب و نیز مهار آبهای مرزی در حال فرار از کشور تذکر می دهم. در خصوص تدبیر ویژه در جهت تکمیل سدهای در حال اجرا در استان نیز توجه داشته باشند.

*مصوبات سفر رهبری معظم:

به ریاست محترم جمهوری در خصوص دستور اجرای تمام مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب در عرصه فرهنگ، کشاورزی، گردشگری، آموزش، صنعت و ... تذکر می دهم.

*دغدغه رشد علمی کشور:

ایشان در انتها به وزیر محترم علوم در خصوص مراعات قانون در انتصابات بر مبنای درایت و حکمت، توجه به رشد علمی کشور، آموزش و پژوهش و کارآفرینی به عنوان رسالت اصلی دانشگاه و حفظ آرامش در محیط علم تذکر دادند.

لازم به ذکر است به علت ضیق وقت (فقط 2 دقیقه) بخش از این تذکرات که در صحن قرائت نشد، به مطبوعات ارائه گردید./

جهت شنیدن صوت تذکر شاهی دکتر جعفری به اینجا مراجعه کنید.

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
153
159
1578553
شنبه، 01 مهر 1402

گالری تصاویر

No result...