A+ R A-

نطق اضطراری میان دستور دکتر قاسم جعفری

نطق اضطراری میان دستور دکتر قاسم جعفریبسمه تعالی

انظر الی آثار رحمه الله کیف یحیی الارض بعد موتها و کذالک النشور. آمدن بهار پیشاپیش مبارک باد.

ایام شهادت زهره زهرا و ام ابیها که مؤمنان را در سوگ می نشاند و در عین حال به حمایت زلال سرشت و تاب آوری در راه ولایت و ایمان به حقیقت فرا می خواند تسلیت باد. قیام حسینی فصل ازدهار حرکت زهرایی و رفتار علوی است و انقلاب اسلامی یکی از ثمره های فرهنگی و سیاسی حماسه بی بدیل حسینی است.

**کیش حکومتی حاکمان اسلامی

حاکمان نظام مردم سالار دینی که خون بهای بی شمار شهیدان والاگهر و تلاش ملتی متمدن و متدین در سایه ایثارگریهای فرزندانش و راهبری های داهیانه امام راحل و ولی فقیه زمانش می باشد، باید پرچم دار اخلاق و حکمرانی بر اساس حکمت در همه ی عرصه ها و رده ها باشند.

**همه گرفتاری ما از سبک زندگی غیراسلامی ماست و نبود تحول در علوم انسانی

همکاران و ملت بزرگ ایران نسخه نجات ما بازگشت عملی به آموزه های قرآنی است و در این میان رسالت علمای اعلام، حوزه های علمیه و مبلغان رسالات الهی، دانشگاهیان، اصحاب رسانه، فرهیختگان و فعالان عرصه فرهنگ برای رفع دغدغه های مهم فرهنگی رهبری معظم و خبرگان رهبری و آحاد ملت، بسیار سنگین است.

**تشکیل منظم شورای توسعه فرهنگ قرآنی

تشکیل منظم شورای توسعه فرهنگ قرآنی و تخصیص اعتبارات در این خصوص برای رسیدن به اهداف بلند نظام در مقوله داشتن جمعیت فعال، مبتکر و بانشاط، تسریع در تصویب طرح خانواده و تعالی جمعیت بسیار ضروری است.

**توجه جدی به قواعد علمی و عقلانی در فرآیند قانونگذاری

امروز بیش از گذشته ثابت شده است که در فرایند قانونگذاری توجه جدی به قواعد علمی و عقلانی در فرایند قانونگذاری ضروری است. برای تحقق واقعی اقتصاد مقاومتی تغییر در دیگاه و فرهنگ نسبت به مقوله اقتصاد اعم از سرمایه گذاری، کار، تولید، مصرف و ... ضروری است.

**افزایش تولید، اشتغال و کاهش مصرف انرژی و گسترش عدالت اجتماعی

در بند چهارم سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی تصریح شده است از ظرفیت هدفمند سازی برای افزایش تولید، اشتغال و کاهش مصرف انرژی و گسترش عدالت اجتماعی استفاده شود که تا کنون سیاست ها و تمهیدات دولت محترم در این خصوص نامعلوم است.

**تدوین برنامه سلامت و تکامل کودکان و شکستن حلقه فقر

 مقوله بهداشت، درمان و سلامت و هزینه های درمانی یک دغدغه جدی است. بویژه لزوم تدوین برنامه سلامت و تکامل کودکان و شکستن حلقه فقر در همه ابعاد آن (تغذیه، بهداشت، آب، آموزش، مسکن، اطلاعات، شغل، درآمد و مصرف) اهمیت فراوانی دارد و در این راستا توجه ویژه به پیش دبستانی به خصوص در مناطق محروم یک ضرورت تاریخی است.

**چند پیشنهاد راهبردی

ایجاد بانک جامع اطلاعات اقتصادی کشور در راستای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی و نیز شفاف سازی در این عرصه و مبارزه جدی با فساد و تباهی پیشنهاد می شود که وظیفه شورای عالی فضای مجازی به عنوان سیاستگذار و ارائه طریق به وزارت ارتباطات را سنگین می نماید.

ارزش افزوده بالاتر در مقوله نفت و فاصله گرفتن از خام فروشی و نیز تکمیل تمام فازهای پارس جنوبی نیاز به حرکت جهادی توأم با اندیشه و برنامه دارد.

**نسبت مذاکرات با نرمش قهرمانانه؟!

 اگر اقتصاد دانش بنیان یک ضرورت جدی است، اتخاذ شیوه های علمی در پرداخت به جای روش تحقیر آمیز سبد کالا را نیز باید منظور نظر داشت.

**توصیه به وزرای فیسبوکی

این سؤال هم باید پاسخ داده شود که چرا بعضی از وزرای ما به جای راه های قانونی، پناهنده به فیس بوک و توئیتر و امثال آن می شوند و قبح قانون گریزی را در می شکنند.

از شر آمریکا و اروپا در همه عرصه ها بویژه زمینه مذاکرات و نرمش دستگاه دیپلماسی که قهرمانانه بودنش ثابت نشده به خدا پناه میبرم. هشیار باشند که می خواهند ما را در جبهه های مختلف هسته ای، حقوق بشر و ... مشغول کنند.

**دغدغه های مهم در حوزه انتخابیه

 • لزوم اجرایی شدن مصوبات سفر رهبری معظم و سفرهای استانی هیأت دولت.
 • خسارت مصوب در ستاد بحران برای استان ما از سوی آقای نوبخت(معاونت محترم ریاست جمهوری) پرداخت نشده است.
 • سدهای دربند، قوردانلو هنوز اجرایی نشده است. سد سومبار و چندیر باید تکمیل شود.
 • با توجه به کاهش نزولات جوی در استان، احداث مجتمع آبرسانی روستایی دهستان بدرانلو و روستاهای کسه بایر، بخش جرگلان و بخش غلامان، شهرستان راز و جرگلان، مجتمع آبرسانی ناویا در سنخواست (شهرستان جاجرم) و نیز دهستان گیفان (شهرستان بجنورد) و ... بسیار ضروری است.
 • رنج فراوان هم استانی های من در خراسان شمالی از جاده های اصلی و روستایی که خدا به دادمان برسد و شاید آقای وزیر راه و شهرسازی و همکارانش آه مظلوم را بشنوند.
 •  استقرار ادارات برابر چارت مقرر در دو شهرستان گرمه و راز و جرگلان. ضمن آنکه سالگرد تأسیس شهرستان مرزی و محروم راز و جرگلان را به 70 هزار مردم مؤمن آن خطه تبریک می گویم.
 • لزوم افزایش پروازهای فرودگاه بجنورد و تکمیل زیرساخت های آن
 • طرح جامع آسیب پذیری شهر بجنورد، آشخانه و تکمیل بیمارستان آشخانه
 • لزوم توسعه تحصیلات تکمیلی در مقاطع ارشد و دکتری در استان
 • بالا رفتن سود بانکی یعنی توسعه رکود و افزایش زمینه رباخواری؛ آقای وزیر (امور اقتصاد و دارایی) لطفاً کاری بکنید. بیشترین ضرر را در این راستا استان هایی ضعیف به لحاظ اقتصادی چون خراسان شمالی می کنند.
 • ما دولت را هم کمک می کنیم و هم نقد. اما انتقاد منصفانه هم قطعاً کمک است. از جمله اعتدال در انتصابات را یادآور می شویم.
 • تکمیل بیمارستان 220 تختخوابی بجنورد، بیمارستان بنت الهدی و ...
 • تکمیل پروژه های ورزشی، فرهنگی و کتابخانه ای استان
 • لزوم اجرایی شدن قوانین مربوط به ایثارگران و نیز عنایت ویژه به رزمندگان معسر
 • ضرورت توسعه صنعت پتروشیمی، آلومینا و ...

و آخر دعوانا ان الحمدلله رب العالمین

قاسم جعفری      25/12/92

نظرات/سوالات

 • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
66
144
1466580
پنج شنبه، 20 مرداد 1401

گالری تصاویر

No result...