A+ R A-

"یادداشت های نماز جمعه ای !"؛

۱۴۰۱/۰۲/۳۰

 

 

خطیب جمعه باز هم نوای خوش دعوت به تقوا را ساز کرد . یکی از تجلیات تقوا آن است که برای هر فعل و قولی حجت شرعی داشته باشیم . اگر تقوا در نهاد آدمی قوی باشد در تلاقی راه ها و آنجا که حق و باطل در هم آمیخته اند قدرت فرقان باعث می شود که راه درست را شناخت نگهبانان تنگه احد عبرت تاریخی مومنان است که بی تقوایی چگونه به کیان دین و نظام اسلامی ضربه می زند . « انما استزلهم الشیطان ببعض ما کسبوا »

در کتاب الجواهر السنیة فی الاحادیث القدسیه ««و اخّر نومک الى القبر و فخرک الى المیزان و شهوتک الى الجنّة و راحتک الآخرة و .. »ای فرزند آدم خواب زیاد را برای بعد از مرگ ، فخر فروشی را برای قیامت شهوت را برای بهشت و راحتی را برای آخرت بگذار .این روزها رحلت واعظ درس آموز و معلم اخلاق آیت الله فاطمی نیاست که مدام به تقوا دعوت می کرد.

جمعه سید الایام است و محتوای خطبه جمعه باید زنده و دارای روح و بیان گر مسائل روز باشد . باید به الگوهایی چون حمزه سید الشهداء عبد العظیم حسنی و امثال مرحوم فاطمی نیا تاسی کرد . 

جمهوری اسلامی طبیعتا مخالف جنگ است در هر کجا که باشد ؛ درست است که آغازگر قضیه روسیه است اما عوامل پنهانی جنگ اکراین قطعا شیطان بزرگ و عناصر ناتو هستند . دو نکته را باید توجه داشت که چرا اینان سیاست دوگانه در پیش گرفته اند چرا ذره ای از توجه به مردم اکراین را به مردم یمن و فلسطین و .. ندارند . از سویی می دانیم بحران اکراین و روسیه بر آذوغه مردم چه اثر سوئی دارد .

چرا در مساله جمعیت ما همچون کشورهای اروپایی در اجرا جدی حرکت نمی کنیم ؟ می دانید پیری جامعه چه خطر بزرگی است ؟ ما به نسل هایی نیاز داریم که نوای سلام فرمانده را بر گوش دل ها زمزمه کنند و در سازندگی کشور پرنشاط باشند . امید است که مصوبات مجلس در این خصوص بویژه از سوی ستاد مربوطه خوب اجرا شود .

یکی از مسائل مبتلا به ناهنجاری های اجتماعی است که نیاز به سر و سامان یافتن دارد . گاهی تحت لوای گردشگری حرمت شکنی می شود این ها فرزندان و هموطن مایند اما نگه داشتن حدود و ثغور ارزش های این مردم را باید منظور داشت .

" با مردم تا اوج"

کانال اطلاع رسانی و بیان دیدگاه های آزاده سرافراز، #دکتر_قاسم_جعفری،معاون امور نظارت و هماهنگیِ معاونت پارلمانی ریاست جمهوری،نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی،...

https://t.me/bamardomtaouj

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
201
147
1557727
سه شنبه، 16 خرداد 1402

گالری تصاویر

No result...